ul. Tysiąclecia 2a, 09-402 Płock

wt: 09:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (05.02): niehandlowa

English

W Atrium Mosty wprowadzamy ciche godziny

Data dodania: 14 marca 2022

Wielu osobom cisza pomaga w skupieniu, złapaniu wytchnienia od napięcia, w koncentracji, ale także w prostych czynnościach, takich jak zrobienie zakupów. Każdy z nas jest inny i ma inne potrzeby. Ta  inność to dla nas normalność, na którą chcemy zwrócić uwagę naszą inicjatywą, skierowaną do  osób wysoko wrażliwych, a zwłaszcza w spektrum autyzmu.

 

„Godziny ciszy pomagają” w skupieniu – to przesłanie naszej akcji, w którą włączyło się wielu najemców.

 

Osoby z autyzmem żyją wśród nas. Prowadzą codzienne życie, jak każdy z nas. Korzystają z miejsc publicznych, robią zakupy. Jednakże odbierają świat dużo intensywniej od nas, przeżywają pozornie zwyczajne bodźce mocniej niż pozostała część społeczeństwa. Zwykłe wyjście na zakupy czy wizyta w  przestrzeni miejskiej staje się dla nich wyzwaniem. Dlatego chcemy ułatwić im życie.

 

Na znak wsparcia z osobami w spektrum autyzmu i z zaburzeniami sensorycznymi, od 19 marca w  Atrium Mosty wprowadzamy  Godzinę Ciszy, będącą udogodnieniem i ułatwieniem dla nich w  korzystaniu z usług handlowych. W związku z tym w każdą sobotę, w godzinach od 10:00 do 11:00, w naszej galerii będzie wyciszona muzyka i przygaszone światło na pasażach centrum handlowego. Wszystko po to, aby pomóc osobom wysoko wrażliwym zrobić zakupy w komfortowych dla nich warunkach.

 

Podczas sobotnich wizyt w Atrium Mosty i zakupów, doceńmy wspólnie ciszę…