ul. Tysiąclecia 2a, 09-402 Płock

sob: 09:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (22.05): niehandlowa

English

W Atrium Mosty dbamy o pszczoły

Data dodania: 25 kwietnia 2022

Na dachu Atrium Mosty zamieszkały pszczoły! Nasza miejska pasieka składa się z 5 uli, w których znalazło schronienie około 100 000 pszczół. Położenie naszej galerii w bezpośrednim sąsiedztwie natury i zielonych terenów tworzy idealny dom dla tych niezwykle pożytecznych owadów.

 

Pszczoły będące niezbędnym ogniwem przyrody nie mają łatwo, zwłaszcza w mieście. Ich populacja maleje z roku na rok, powodując zachwianie ekosystemu. Nasze miasto rozbudowuje się, w związku z  czym ubywa naturalnych miejsc bytowania owadów. Dzięki miejskiej pasiecie – przy odrobinie chęci i zaangażowania – zapewniamy im bezpieczne schronienie.

 

Wspólnie możemy zrobić znacznie więcej dla pszczół… udostępniając im przestrzeń do życia. Wiosna i lato to pory roku, kiedy kwitnie i owocuje najwięcej roślin. Na balkonach i parapetach posadźmy miododajne kwiatki, takie jak nagietek, kocimiętka, cynia, dalia, lawenda czy wrzosy. Nie zapominajmy, że pszczoły wabią także świeże zioła, np. bazylia, oregano, melisa czy szałwia – te rośliny także warto dodać do kompozycji przyjaznych skrzydlatym rodzinom.

 

Przygotujcie się na więcej pszczelich akcentów w Atrium Mosty! W dniach 9-14 maja w naszej galerii zapanuje „Miodowe królestwo”!

 

Program majowego wydarzenia wypełnią różne atrakcje:

  • w zaaranżowanej strefie edukacyjnej będzie można dowiedzieć się ciekawostek na temat pszczół, ich cyklu życia i zwyczajów, a także obejrzeć film uwieczniający montaż uli na dachu Atrium Mosty
  • dla najmłodszych przyjaciół pszczół zaplanowano inspirujące warsztaty, ciekawe zabawy, konkursy i wiele innych rozrywek
  • klienci z kolei, za zakupy zrobione w czasie trwania akcji (9-14 maja) będą mogli otrzymać nagrodę w postaci słoiczka złocistego, zdrowego i pysznego miodku
  • podczas finału akcji, w sobotę 14 maja odwiedzi nas prawdziwy specjalista od pszczół, który o nich wie chyba wszystko.

 

„Miodowe królestwo” odbędzie się w dniach 9-14 maja, w godz. 11.00-19.00. Punkt Odbioru Nagród będzie zlokalizowany na parterze w okolicy Grycana, a strefa edukacyjna i kącik warsztatowy na 1 piętrze przy windzie panoramicznej.

 

Odwiedź Atrium Mosty i sprawdź, co jeszcze dla Ciebie przygotowaliśmy!

 

Więcej szczegółów już wkrótce.

 


 
 

Regulamin_Konkursu_Miodowe_Królestwo_-_Atrium_Mosty PDF