ul. Tysiąclecia 2a, 09-402 Płock

czw: 09:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (14.08): niehandlowa

English

Spotkaj się oko w oko z egzotycznym ptasznikiem!

Data dodania: 1 stycznia 2022

Odwiedź Atrium Mosty i poznaj bliżej niesamowity świat pająków! W dniach 15 stycznia – 28 lutego 2022 r. zapraszamy na niezwykłą wystawę egzotycznych pajęczaków! To doskonała okazja, do poznania mieszkańców tajemniczego świata zwierząt i interesujących ciekawostek z nim związanych. Zobacz 50 różnych niespotykanych okazów i potrzymaj niegroźnego ptasznika na dłoni!

 

Przez sześć długich, zimowych tygodni fani pajęczaków i egzotycznych stworzeń będą mogli zobaczyć kilkadziesiąt żywych okazów pochodzących z różnych kontynentów świata. Wśród zwierząt znajduje się ‘czarna wdowa’ – należąca do najbardziej jadowitych pająków świata Latrodectus mactans – oraz jeden z  największych ptaszników – Theraphosa stirmi, a także wiele innych gatunków, takich jak pająki właściwe, wije i skorpiony.

 

Uczestnicy wystawy mogą fotografować i filmować wszystkie prezentowane okazy. Najbardziej odważni goście, o  każdej pełnej godzinie, mogą potrzymać niegroźnego pająka na dłoni. Ponadto podczas oglądania żywych okazów, opiekunowie dydaktyczni odpowiedzą na wszystkie pytania i  zainteresują ciekawostkami ze świata pajęczaków. Formułę wystawy wzbogacają plansze 3D, gry dla dzieci, a także ciekawe tablice edukacyjne. Zwierzęta na wystawie przebywają w warunkach zbliżonych do naturalnych, a zamknięte szklane terraria zapewniają odwiedzającym bezpieczeństwo.

 

Pająki i skorpiony można oglądać w Atrium Mosty od 15 stycznia 2022 r. do 28 lutego 2022 r. Wystawa działa codziennie w godzinach od 10.00 do 20.00 (również w niedziele niehandlowe). Wstęp na wystawę jest biletowany (zakup biletu na stronie: https://www.wystawapajakow.pl).

 

Ekspozycja ulokowana jest na I piętrze, pomiędzy lokalem FitByAnn oraz salonem Moda i Styl.

 

Informacji na temat wystawy oraz możliwości rezerwacji terminów dla grup zorganizowanych udziela organizator pod numerem +48 690 548 507 bądź pod mailem: maciej.kuta@wystawapajakow.pl.

 

 

Zapraszamy serdecznie!

YouTube