ul. Tysiąclecia 2a, 09-402 Płock

pon: 09:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (03.07): niehandlowa

English

Przyjaciele pszczół przyjaźni środowisku

Data dodania: 16 maja 2022

W połowie kwietnia 2022 roku na dachu Atrium Mosty zamieszkały pszczoły! Nasza miejska pasieka składa się z 5 uli, w których znalazło schronienie około 100 000 pszczół. Położenie naszej galerii w bezpośrednim sąsiedztwie natury i zielonych terenów tworzy idealny dom dla tych niezwykle pożytecznych owadów.

 

Pszczoły będące niezbędnym ogniwem przyrody nie mają łatwo, zwłaszcza w mieście. Ich populacja maleje z roku na rok, powodując zachwianie ekosystemu. Nasze miasto rozbudowuje się, w związku z  czym ubywa naturalnych miejsc bytowania owadów. Dzięki miejskiej pasiecie – przy odrobinie chęci i zaangażowania – zapewniamy im bezpieczne schronienie.

 

Wspólnie możemy zrobić znacznie więcej dla pszczół… udostępniając im przestrzeń do życia. Wiosna i lato to pory roku, kiedy kwitnie i owocuje najwięcej roślin. Na balkonach i parapetach posadźmy miododajne kwiatki, takie jak nagietek, kocimiętka, cynia, dalia, lawenda czy wrzosy. Nie zapominajmy, że pszczoły wabią także świeże zioła, np. bazylia, oregano, melisa czy szałwia – te rośliny także warto dodać do kompozycji przyjaznych skrzydlatym rodzinom.