ul. Tysiąclecia 2a, 09-402 Płock

wt: 09:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (25.09): niehandlowa

English

Pierwsze zbiory miodu z naszej pasieki!

Data dodania: 8 sierpnia 2022

Słodki, płynny, aromatyczny, o złocistym kolorze… Już jest! Duma naszej pasieki! Miód z pierwszego zbioru! Z miodobrania uzyskaliśmy ponad 290 słoiczków miodu o wadze 260 g! To prawie 76 kg miodu pszczelego!

 

A wszystko za sprawą naszej pasieki położonej w pobliżu Atrium Mosty, składającej się z 5 uli, w których zamieszkało 100 000 pszczół.

 

Okolice Atrium Mosty to wymarzone miejsce dla naszych skrzydlatych przyjaciół. Położenie galerii w bezpośrednim sąsiedztwie zielonych terenów tworzy idealny dom dla tych niezwykle pożytecznych owadów. Tutaj mają bezpieczną przystań. Od wczesnej wiosny do jesieni mogą korzystać z wielu gatunków roślin kwiatowych oraz dzikiej roślinności łąk. Lokalizacja pasieki sprawia, że pszczoły przemieszczają się swobodnie do zróżnicowanych miejsc odpoczynku i żerowania, dzięki czemu ich pokarm jest różnorodny. Opiekę nad naszą miejską pasieką sprawuje firma BeeCity.

 

Miód prosto z pasieki to wyjątkowy produkt!

Jest nie tylko zdrowy, ale także smaczny. Wiedzą o tym wszyscy jego wielbiciele. Miód z powodzeniem zastępuje słodycze i cukier, gdy mamy ochotę na coś słodkiego. Można wykorzystać go na wiele innych sposobów: dodając do ciast, kanapek, deserów, wody z cytryną, syropu, lemoniady, herbaty, a także nalewek.

 

A Ty, z czym najbardziej lubisz łączyć miód?