ul. Tysiąclecia 2a, 09-402 Płock

sob: 09:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (04.12): niehandlowa

English

Mammobus stanie przed Atrium Mosty

Data dodania: 24 listopada 2022

Drogie Panie, zadbajmy o zdrowie! Czas na kontrolne badanie!

 

Zdrowie jest najcenniejszym darem każdego człowieka. Dlatego, aby służyło nam jak najdłużej, powinnyśmy o  nie dbać wykonując regularnie badania profilaktyczne. Badania takie są ogromnym wsparciem w walce m.in. z rakiem piersi, najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Co roku u 12 tysięcy Polek diagnozuje się raka piersi. Badania profilaktyczne to najskuteczniejsza forma wykrycia stanów chorobowych we wczesnym stadium rozwoju, która pozwala podjąć skuteczną terapię i daje szansę powrotu do zdrowia.

 

Obecnie najlepszym sposobem wykrywania raka piersi w jego wczesnym stadium rozwoju jest rentgenowskie badanie piersi, mammografia. Dlatego w piątek 9 grudnia przed naszym centrum stanie mammobus, w którym będzie można bezpłatnie wykonać mammografię. Mammobus będzie dostępny w godz. 9.00-15.00, na parkingu od strony ul. Tysiąclecia 2A. 

 

Do skorzystania z bezpłatnej mammografii zachęcamy płocczanki w wieku 50 – 69 lat, które w ciągu 2 ostatnich lat nie wykonały takiego badania. Dla pań, spoza grupy refundowanej, oferowane są badania odpłatnie w kwocie 100 zł.

 

Rejestracji na badanie można dokonać telefonicznie pod numerem 42/ 254 64 17 lub online na stronie www.medica.org.pl. Do rejestracji należy przygotować nr PESEL oraz nr telefonu kontaktowego.

 

Zapraszamy 9 grudnia na bezpłatną mammografię!