wt: 09:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (25.08): handlowa en

Koncert Kolęd

Data dodania: 29 grudnia 2014

W piątek 9 stycznia 2015 r. o godzinie 17:00 na pasażu na I piętrze przed Galerią Sztuki Dzieci i Młodzieży POKiS w CH Atrium Mosty odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu zespołu Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki, Vox Singers pod dyrekcją Roberta Majewskiego.
Chór powstał jesienią 2012 r. Członkami chóru są mieszkańcy Płocka i okolicznych miejscowości.
Chórem dyryguje Robert Majewski – wykładowca Instytutu Pedagogiki PWSZ w Płocku, działacz Koła Kodaly’owskiego przy Akademii Muzycznej w Warszawie, członek Płockiego Towarzystwa Muzycznego. Wcześniej, od 1999 roku, prowadził chór uczelniany VOX JUVENTUTIS, z którym odniósł szereg sukcesów na zagranicznych festiwalach chóralnych. Opiekuje się również kwartetem Positive Vibrations.
Vox Singers zadebiutowali wspólnym koncertem z Jerzym Zelnikiem i Haliną Łabonarską, podczas obchodów 868. rocznicy poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Płocku i 109. jej rekonsekracji. Międzynarodowy debiut zespołu odbył się podczas Festiwalu Muzyki Adwentowej i Bożonarodzeniowej w Pradze na przełomie listopada i grudnia 2012 roku, gdzie zajął drugie miejsce w kategorii „chóry duże”, a Positive Vibrations okazali się najlepsi jako „chóry kameralne”.
Kolejne zwycięstwa chór i kwartet odnieśli w lipcu 2013 podczas Europejskiej Olimpiady Chóralnej w Grazu (Austria), skąd przywieźli dwa złote medale.
Pod koniec 2013 roku ukazała się debiutancka płyta Vox Singers „Taka jest miłość.” Na krążku znalazły się aranżacje najsłynniejszych kompozycji Włodzimierza Korcza w tym „Odkryjemy miłość nieznaną”, „Taka jest miłość”, czy „Przed nocą i mgłą” (ballada z serialu „07 zgłoś się”).