ul. Tysiąclecia 2a, 09-402 Płock

wt: 09:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (25.09): niehandlowa

English

Głosowanie na projekty w 11. edycji Budżetu Obywatelskiego Płocka

Data dodania: 31 sierpnia 2022

Po raz kolejny mieszkanki i mieszkańcy Płocka zdecydują na co przeznaczyć część pieniędzy z przyszłorocznego budżetu miasta. Wybierać będzie można spośród 52 projektów: 13 ogólnomiejskich i 39 osiedlowych. Podobnie jak w latach ubiegłych propozycje skierowane są do wszystkich grup wiekowych i dotyczą wielu obszarów tematycznych: remontu dróg, budowy ścieżek rowerowych, modernizacji placów zabaw, budowy wybiegów dla psów, doposażenia placówek oświatowych, organizacji festynów, imprez kulturalnych i zajęć sportowych. Wiele zgłoszeń dotyczy również nasadzeń nowych drzew i krzewów czy utworzenia parków kieszonkowych.

 

Głosowanie potrwa od 6 do 19 września:

  • internetowo na stronie mojemiasto.plock.eu,
  • bezpośrednio w punktach do głosowania po okazaniu dokumentu tożsamości ze zdjęciem i numerem PESEL*. Szczegółowy harmonogram głosowania na osiedlach dostępny na stronie mojemiasto.plock.eu. Stały punkt do głosowania funkcjonować będzie w Urzędzie Miasta Płocka przy ul. Synagogalnej 4 (Centrum Organizacji Pozarządowych) od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00.

* Osoby uprawnione do głosowania, które nie ukończyły 18 lat muszą okazać ważną legitymację szkolną/dowód tymczasowy/paszport oraz nr PESEL. Osoby poniżej 13 lat muszą posiadać również zgodę opiekuna prawnego na udział w głosowaniu – formularz dostępny w punktach do głosowania i na stronie www.mojemiasto.plock.eu.

 

10 września zapraszamy do Centrum Handlowego Atrium Mosty w godzinach 12:00-16:00, gdzie będzie można oddać swój głos osobiście.

 

Zasady głosowania:

  • głosować może każdy mieszkaniec Płocka, niezależnie od wieku,
  • można głosować tylko raz, oddając maksymalnie 2 głosy: na jeden projekt z listy ogólnomiejskiej i na jeden projekt z listy osiedlowej,
  • głosować można tylko raz za pomocą jednej z dostępnych form głosowania,
  • głosować można na projekt z dowolnego osiedla.

 

 

Wyniki głosowania poznamy do 30 września.

 

Zachęcamy do zapoznania się z projektami i głosowania!