wt: 09:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (02.02): niehandlowa en

Drugie życie starych ubrań – upcykling w Atrium Mosty

Data dodania: 4 października 2019

Jak nadać starym ubraniom nowy wizerunek? Już w najbliższy weekend mieszkańcy Płocka i okolic będą mogli się dowiedzieć, jak odświeżyć poszarzałą garderobę. W ramach „Weekendu ze Sztuką” w Atrium Mosty odbędą się warsztaty „Upcykling z Szafy”. Uczestnicy wydarzenia poznają sposoby na ożywienie znoszonych ubrań i stworzą oryginalne koszulki lub torby na zakupy.

 

Wśród miłośników ekologicznego stylu życia coraz większą popularność zdobywa upcykling – czyli forma wtórnego przetwarzania odpadów. Podczas procesu przeróbki zużytych już materiałów powstają produkty o wyższej wartości. Pozwala to zmniejszyć ilość odpadów wykorzystywanych w produkcji i dać nowe życie starym rzeczom.

 

Upcyklingowi można poddać również ubrania. W każdej szafie znajdą się poszarzałe, stare bluzki, spodnie czy torby. Zamiast je wyrzucać, wystarczy wykorzystać technikę transferu obrazu na tkaninę i cieszyć się nową garderobą. Mieszkańcy Płocka i okolic będą mogli się tego nauczyć podczas warsztatów „Upcykling z Szafy” w Atrium Mosty. Uczestnicy wydarzenia na przyniesione przez siebie ubrania będą nanosić kolorowanki, którym można nadać kolor specjalnymi pisakami, farbami lub spray’em do tkanin.

 

– Każdy z nas trzyma w szafie ubrania, których czasy świetności dawno minęły, ale mamy do nich sentyment lub nie wiemy co z nimi zrobić. My mamy na to sposób! Dzięki upcyklingowi możemy odświeżyć garderobę i stworzyć nowy produkt ze starej rzeczy. To oszczędność dla naszego portfela, a przy okazji ochrona środowiska poprzez zmniejszenie odpadów. Nasze warsztaty „Upcykling z Szafy” to również świetna zabawa, uruchomienie wyobraźni i kreatywności. Każdy uczestnik będzie mógł stworzyć oryginalną koszulkę lub torbę na zakupy – mówi Magdalena Chęcielewska, dyrektor Atrium Mosty.

 

Weekend ze Sztuką „Upcykling z Szafy” odbędzie się 11 października w godz. 16.00-18.00 i 12 października w godz. 11.00-14.00 w Galerii Sztuki Dzieci i Młodzieży Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Atrium Mosty na 1. piętrze. Udział w warsztatach jest bezpłatny.