sob: 09:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (24.01):niehandlowa en

Atrium Mosty zaprasza na letnie „Kino na dachu”

Data dodania: 8 lipca 2020

Tego lata nie może zabraknąć największych kinowych przebojów oglądanych pod gołym niebem! Już w najbliższy piątek, 10 lipca, Atrium Mosty zaprasza na pierwszy seans filmowy z widokiem na panoramę miasta. Przez dwa wakacyjne miesiące w płockim centrum handlowym, jak co roku, będzie działać „Kino na dachu”. Na widzów czekają leżaki oraz darmowy popcorn. Seanse będą odbywać się z zachowaniem zaostrzonych zasad bezpieczeństwa.

 

Wieczorna panorama Płocka, letnie powietrze oraz starannie dobrany repertuar kinowy, czyli kwintesencja lata w mieście. Podobnie, jak w poprzednich latach, również w tym roku Atrium Mosty zaprasza na cykliczne „Kino na dachu”.

 

Już 10 lipca o godzinie 21.30będzie można zobaczyć pierwszy seans „pod chmurką”. Wyświetlany będzie polski dramat „7 uczuć” w reżyserii Marka Koterskiego z 2018 roku, opowiadający o Adasiu Miauczyńskim, który powraca do czasów dzieciństwa, kiedy miał spory problem z nazywaniem towarzyszących mu wtedy emocji. Celem jego wewnętrznej podróży jest nauka od podstaw przeżywania siedmiu podstawowych uczuć. Film został doceniony podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz otrzymał Złotego Szczeniaka podczas Festiwalu Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa za najlepszą drugoplanową role kobiecą i najlepszą pierwszoplanową rolę męską.

 

W kolejnych tygodniach na miłośników kina pod chmurką czekają światowe i polskie hity ostatnich lat. Kinomaniacy będą mogli zobaczyć amerykańskie dramaty, komedie oraz filmy Sci-Fi. Filmowe wakacje zakończy zeszłoroczny, polski kandydat do Oskara – Boże Ciało w reżyserii Jana Komasy.

 

– „Kino na dachu” w Atrium Mosty to już nasza tradycja, bez której nie wyobrażamy sobie rozpoczęcia wakacji. Ciepłe, letnie wieczory to idealny moment na nadrobienie kinowych zaległości, a niepowtarzalny klimat, jaki panuje na naszym dachu, co roku urzeka na nowo. W tym roku w wydarzeniu będzie mogło wziąć udział ograniczona liczba osób, dlatego warto przyjść wcześniej, żeby zająć sobie najlepsze miejsce zapraszaMonika Leszczyńska, dyrektor Atrium Mosty.

 

Pełna lista filmów, które będą wyświetlane w ramach „Kina na dachu”:

  • seans – 10 lipca 2020 – „7 uczuć”
  • seans – 17 lipca 2020 – „Już za Tobą tęsknię”
  • seans – 24 lipca 2020 – „Let’s dance”
  • seans – 31 lipca 2020 – „Chata”
  • seans – 7 sierpnia 2020 – „Ja teraz kłamię”
  • seans – 14 sierpnia 2020 – „41 dni nadziei”
  • seans – 21 sierpnia 2020 – „Pech to nie grzech”
  • seans – 28 sierpnia 2020 – „Boże Ciało”

 

„Kino na dachu” będzie się odbywać w każdy piątkowy wieczór lipca i sierpnia na ostatnim piętrze parkingu Atrium Mosty. Ze względów organizacyjnych należy skorzystać z klatki schodowej przy sklepie CCC. Seanse filmowe będą się rozpoczynać o 21:30. Ze względu na zaostrzone procedury bezpieczeństwa w wydarzeniu może wziąć udział maksymalnie 150 osób – o wejściu decyduje kolejność przybycia. Wstęp, popcorn oraz leżaki są bezpłatne.