Centrum Handlowe:
pon - sob: 09:00 - 21:00; nie: 10:00 - 20:00
Piotr i Paweł:
pon - sob: 8:00 - 22:00; nie: 9:00 - 21:00
Zdrofit:
pon - pt: 6:00 - 23:00; sob - nie: 7:00 - 22:00
La Trattoria:
pon - śr, nie: 10:00 - 21:00; czw - sob: 10:00 - 01:00
Aktualności

Kolędy w samo południe!

Kolędy w samo południe!

12 grudnia o godzinie 12:00 na pasażu na I piętrze przed Galerią Sztuki Dzieci i Młodzieży POKiS w CH Atrium Mosty odbędzie się koncert w wykonaniu Płockiej Kapeli Podwórkowej.

Kapela Płocka funkcjonuje już 21 lat. Muzycznym przywódcą i zarazem inicjatorem jej powstania jest Romuald Malinowski, który wraz z Włodzimierzem Śliwińskim powołali do życia zespół, który przez ponad dwadzieścia lat gra na scenach w Płocku, w kraju i za granicami.

Ostatni rok działalności Kapeli jest swoistą reaktywacją zespołu. Poza dwoma muzykami ze starego składu: Romualdem Malinowskim (akordeon) i Andrzejem Machnickim (kontrabas) do zespołu sukcesywnie dołączyli Leon Smolarek (bandżo), Wojciech Gajewski (gitara) i Michał Zawadzki ( instrumenty perkusyjne). W takim składzie muzycy nagrali płytę zatytułowaną „Dwudziestka”, która za sprawą Dyrektora POKIS w Płocku Artura Wiśniewskiego ukazała się pod koniec czerwca tego roku. Płytę można zakupić w bileterii POKIS –u, na ulicy Tumskiej 9A. Na nagranie płyty został zaproszony Michał Zawadzki, z którym muzycy zaprzyjaźnili się w trakcie długich dni nagrań, w taki oto sposób Kapelę wzbogaciły brzmienia instrumentów perkusyjnych.

Najważniejszym wydarzeniem dla muzyków był wyjazd na Festiwal Muzyki Folkloru Miejskiego w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie zajęli czołowe miejsce i Przegląd Kapel Podwórkowych w Koronowie, gdzie zdobyli pierwsze miejsce i „Złotą Koronę” . Poza nagrodami za pierwsze miejsce w Polsce uzyskali również możliwość nagrania nowej płyty w studiu nagrań Ogólnopolskiego Radia PiK z Bydgoszczy. Już powstaje nowy repertuar, który zostanie umieszczony na nowej płycie.

Data dodania: 22 listopada 2015